Tónovaná skla v autě dobře vypadají

Největším problémem tónovaných skel v autě je konflikt se zákonem, jestliže to přeženete, a snížíte řidiči výhled, čímž se jízda stává nebezpečnou. Jednak tím riskujete pokutu, a samozřejmě i závažnou autonehodu. Toto se však stává pouze v případech, že si skla potáhnete fólií z pochybného zdroje, která nesplňuje patřičné parametry.

jízda po dálnici

Firmy, které se tónováním autoskel v Brně zabývají, vám zaručí vše potřebné z hlediska bezpečnosti silničního provozu, a tak si můžete vychutnat výhody tohoto řešení.

Estetika – ztmavená skla na některých vozech dobře vypadají, zejména v kontrastujících barevných odstínech karosérie. Je to podobný jev, jako u slunečních brýlí, s nimiž se potlačí tvar a barva zornic a naopak zvýší důraz na siluetu obličeje a kontury vlasové kštice, případně čepic, klobouků a dalších pokrývek hlavy.

pohled z čelního skla

Snížení míry stresu pro řidiče – není nic horšího na silnicích, než vystresovaný řidič. Takový člověk dokáže zmatkovat a namísto zdravého selského rozumu a jasného rozhodování dochází v silničním provozu i k velice podivným a neočekávaným situacím. Stává se, že i dobří řidiči při stresu chybují, rozjíždí se na semaforech na „červenou“, nedodržují bezpečnou vzdálenost za vozidlem před nimi, zapomínají sledovat zpětná zrcátka, nesledují dopravní značky atd. Tónovaná skla zvyšují odolnost vůči stresu, čímž napomáhají k bezpečnější jízdě, která je ze strany řidiče pod maximální kontrolou.

Vedro ve voze – ne každý má v autě klimatizaci a v letním období při delším stání v městských ulicích a na parkovištích, popojíždění v kolonách a při dalším pomalejším pohybu auta se kabina vozu za slunečního svitu nebezpečně přehřívá, což je také forma stresu. V takových situacích může dokonce dojít i ke zdravotním potížím, což je za volantem velmi nebezpečný jev, jemuž by se mělo zabránit. Tónovaná skla působí jako izolant a udržují ve voze přijatelnější teplotu.