Proč je nerezové zábradlí nadčasové

Jestliže je něco nadčasového, je jasné, že jeho či její existenci prověří běh času. Tento termín se mezi lidmi vžil zejména v souvislosti s extrémně dlouhou životností a s designem, který překonává všechna módní omezení. Nadčasové bývají některé hudební skladby, typy oděvů, životní styly, ale i stavební konstrukce. V souvislosti s nadčasovostí lze hovořit například o mostních pilířích, kamenných rozhlednách či hradech a zámcích. Nadčasová bývají také nerezová zábradlí kmkdesign.cz.

nerezové zábradlí

Neokoukaný vzhled – nerezová ocel sice působí naoko chladně, ale v kombinaci s jinými materiály, například omítkou či zdivem teplých barev, anebo s dřevem, vytváří zajímavá a stylová řešení. Se stavebními nerezovými prvky se setkáváme velmi často u starší zástavby i u novostaveb, a tak není problém nalézt na Internetu vhodnou inspiraci i pro vaše konkrétní požadavky.

nerezová ocel

Forever Young“ – kdo by si nepřál mít pod kontrolou stárnutí těla, a kdo by nechtěl být stále mlád, jak o tom zpívá hudební skupina Alphaville v hitu z roku 1984, který přezpíval i Karel Gott? Nerezovou ocel můžeme s trochou nadsázky přezdívat tímto termínem „Forever Young“ desítky, možná stovky let. Snadno se o tom přesvědčíte například u nerezového příboru, který držely v ruce již naše pra pra babičky na počátku dvacátého století, tedy před více, než sto lety. Pokud si tedy necháte ve vašem domě, na balkoně či na terase anebo na schodišti, instalovat nerezové zábradlí, budou jej zřejmě užívat i vaše vnoučata, pokud se ovšem někdo v průběhu času nerozhodne zábradlí demontovat.

Stabilita a bezpečí – kdo má rád pocit bezpečí, tomu jistě zábradlí z nerezové chromniklové oceli vyhoví. Opřít se o něj znamená, že se pod tlakem vašeho těla neprolomí ani neprohne. U dřevěného zábradlí si tak jisti být nemůžete a u tvrzeného skla sice ano, ale tam zas působí podvědomý pocit něčeho křehkého a hlavně transparentního, takže budete mít spíše obavu se o zábradlí z tvrzeného skla více zapřít.