Vytvořte dětem ráj na vlastní zahradě


Kdybychom měli vypsat anketu na téma, jak si lidé představují ráj, šlo by zřejmě o velmi odlišné typy modelových situací, které se ovšem v jednom bodě shodnou – v prostředí, které navozuje nepřetržitý sled velmi příjemných pocitů, myšlenek a vjemů. Někteří z vás mohou považovat za procházku rájem vášnivé milování, jiní preferují své oblíbené záliby a koníčky a jinak si svůj ráj budou představovat i děti. My dospělí však dětem takový ráj můžeme vytvořit i na vlastní zahradě a navíc máme výhodu v tom, že jsme dětmi jednou byli, a že si při troše snahy vybavíme, co nám tehdy imponovalo.

bagr na písku

Houpačka – při výstavbě dětského zahradního ráje bychom mohli začít instalací houpačky. Houpání uklidňuje nervy a občasné zhoupnutí ocení i dospělí. Je to perfektní antistres, který funguje naprosto spolehlivě.

Domeček se skluzavkou – děti milují různé úkryty a pohybové atrakce. Tak proč jim nedopřát prolézačky, hrazdu, dřevěný domeček a skluzavku? Fyzický pohyb dětem jen prospěje a nebudou se tolik upínat na mobilní telefony.

dětské pískoviště

Pískoviště pro děti Dětská hřiště – hra na písku patří k nejoblíbenějším činnostem v exteriéru. Za slunečného počasí je písek příjemně vyhřátý a můžete tu chodit i naboso.

Lano na šplhání – ačkoli se to nemusí zdát, do ráje patří i síla, obratnost, zručnost a dobrá kondice. Jak chcete jinak prožívat krásné okamžiky, když je vaše tělo zlenivělé a neohrabané. Na rajské zahradě by proto nikdy nemělo chybět lano nebo alespoň tyč na šplhání.

Terč pro šipky či lukostřelbu – střelba do terče je nesmírně vzrušující, ať už se jedná o vzduchovku, malorážku, šíp nebo házecí šipky. Jestliže zajistíte bezpečné provozování těchto aktivit, bude to další vhodný předmět do vašeho zahradního ráje.

Masážní chodník – znáte bosonohé chodníky? Určitě jej dokážete vybudovat sami z vlastních prostředků. Použijete větvičky, šišky, oblázky, písek, dřevěné kolíčky a špalíky a máte rázem spoustu atraktivních povrchů na zdravou bosonohou chůzi pro děti i pro dospělé.