Uhlíková stopa

Myslíte si, že když máte doma počítač, že se vyznáte dokonale v počítačích? Myslím si, že právě informační technologie je něco, v čem se člověk musí opravdu stále dokola vzdělávat, protože každým dnem čili snad i každou hodinou se stále děje něco nového, co se do prostoru dostává. A to myslím takového prostoru, který nejde nahmatat a říká se tomu takový počítačový prostor. Virtuální prostor. Myslím si, že je to docela skvělé. Slyšeli jste už také někdy o pojmu, uhlíková stopa? Podle mého názoru o tom mnoho lidí slyšelo, ale vůbec neví, co to všechno může obsahovat anebo co to vůbec uhlíková stopa je.

IT je důležité.

A to je, když používáte něco, co zanechává za vámi stopu. Ani to nemusíte vidět, což je v nejvíce pravděpodobné. Nejde to vůbec vidět. A to zanechávají jak například auta, tak také například lodě nebo letadla, ale také hlavně váš počítač nebo mobilní telefon. A je to úplně jedno co. I když třeba jdete do školy, všechno zanechává uhlíkovou stopu. A to i váš mobilní telefon anebo i když používáte informační technologie. A to právě, když používáte informační technologie a něco si online například objednáte, tak vám to samozřejmě pošta nebo jiná kurýrní služba doveze. A to zanechává uhlíkovou stopu.

Denně pracuji s počítačem.

Kolikrát jsem také slyšela, že se tohle může změnit. Ale jak? Máte vůbec představu co dělat, aby by se zamezilo šíření uhlíkové stopy? Už je už toho hodně a už se to nedá vydržet. Nebo jak to lidé ví, když to nejde prý vidět? A abych pravdu řekla, tak více informací o uhlíkové stopě nemám, ale opravdu je zajímavé, že i díky informační technologii se uhlíková stopa stále rozšiřuje. Kdybych třeba byla nějaký vědec, tak do toho půjdu trochu hlouběji, abych se toho více dozvěděla, ale bohužel to neumím, takže jsem musela spoléhat na ostatní vědce, kteří ví, jak na to. A aby mi řekli, jak informační technologie a uhlíková stopa spolu souvisí. 

Posted in IT