Přestavujeme chatu na celoroční pobyt

Máte k dispozici chatu pro volné víkendy a trávíte tu také část vaší dovolené? A nachází se v místě, kde máte k dispozici inženýrské sítě, zdroj pitné vody a také zajímavé prostředí s pěkným výhledem a možností vyrážet na časté výlety do přírody? Pokud vám nebrání ani vaše zaměstnání v celoročním pobytu na vaší chalupě, pak máte možnost zbavit se městského bytu a objekt upravit tak, aby jej bylo možné užívat i v zimě.

manipulace s kontejnerem

V chatových oblastech mnoho lidí řeší bydlení tím způsobem, že domy vytápí dřevem, a případně využívají i topení zabudované v podlaze. Ušetří se tím zároveň i náklady na vytápění, které tu mohou být mnohem nižší, než ve městech, kde se bytové domy vytápí z centrálních kotelen.

Jestliže jste se již rozhodli a chystáte se k rekonstrukci, budete zřejmě také řešit, kam vystěhovat vybavení domu, až bude nutné pustit se do výstavby podlahového topení, krbu, zateplení objektu a do dalších stavebních prací. Jestliže ovšem nemáte k dispozici volné zastřešené prostory na zahradě, můžete využít skladový kontejner pronájem. Je to lepší volba, než oslovení stěhovací firmy s prosbou o uskladnění věcí.

lodní přeprava kontejnerů

Máte vše při ruce – když si uložíte vaše věci do prostor stěhovací firmy, bude to od vás docela daleko, v případě chatových oblastí možná i pár desítek kilometrů. A jezdit pro každou drobnost, kterou zrovna potřebujete, je samozřejmě silně nerentabilní. Kontejner s věcmi budete mít naopak přímo u nosu.

Kontejner bezpečně chrání vše před poškozením – kontejnery se běžně využívají i v námořní dopravě, putují na zaoceánských plavidlech tisíce kilometrů daleko od domovského přístavu a cestou naráží na vlnobití, prosolený mořský vzduch, silné vichry, prudké slunce, sněhové vánice, lijáky nebo bleskové výboje. Nic z toho však zásilky zboží nepoškodí, což bude i případ pronájmu kontejnerů na vašem rekreačním pozemku.