Na bolesti v krku


Co se vám vybaví při slovu podzim?
Romantici si jistě vybaví krásně zbarvené listí, které pomalu padá k zemi, zlatě zářící slunce a teplé ponožky, které si obléknou k hrnku lahodného čaje. Realisté ale už vidí hromady posekaných kapesníčků, dítě ze školky doma, neschopenku nebo ošetřování člena rodiny. Samozřejmě si každý vybaví i antibiotika, pastilky do krku a spreje do nosu. Vždyť právě podzim a zima jsou snad dokonce synonyma ke slovu nemoc. Nemoci máme bakteriální a virové, a virové jsou horší z toho důvodu, že se šíří společností jako lavina. Stačí jeden nemocný a za pár dní jsou nemocní všichni.

zázvorový čaj

Běžné nachlazení nechytíte, ale můžete chytit třeba chřipku nebo covid. Během sychravého počasí létá vzduchem spousta nemocí, a když si k tomu přičtete bezohlednost spousty lidí, je jasné, že se jara ve zdraví nedožijete. Většina lidí má během podzimu alespoň rýmu, a to i kdy berou vitamíny a všechny možné podpůrné látky na podporu imunity. Ty koneckonců příliš nepomáhají ani dětem. A tak se rozbíhá kolotoč plný nemocí a problémů, protože s nemocnými dětmi do práce rozhodně nemůžete. Šéf už vám hrozí výpovědí a vy zoufale přemýšlíte co udělat abyste se všichni rychle postavili na nohy.

žena nemoc

Některé nemoci lze vyležet přes víkend, ale jiné se s vámi potáhnou minimálně týden. Děti mají dobu léčení delší, ale dospělým většinou stačí zázvorový čaj, paralen a teplo. Je dobré být v klidu i když se vám zdá, že už vám nic není. Většinou je to jen zdání, a pokud uspěcháte návrat do pracovního procesu se vším všudy, lehnete znovu. Kromě čajů je dobré hodně jíst ovoce a zeleninu a zůstávat doma. I na nákup byste si měli poslat někoho z rodiny. Ro jakoukoliv nemoc je stěžejní klid a odpočinek, proto se snažte dodržet léčebný režim, i když zrovna do práce nechodíte a neschopenku nemáte, opravdu budete dřív fit.