Pomazlete se s pískem do bazénové filtrace


Že jsou součástí vybavení příslušenství k bazénům i filtrační systémy, není žádným tajemstvím a ví to kde kdo. A že když se řekne písková filtrace, že se do filtrační nádoby asi nebudou vkládat žádné papírové vložky, textilní vlákna nebo dokonce kamení či sklo. Písek do bazénové filtrace je tedy tím, o čem jsme přesvědčeni, že tam skutečně patří. Písek ve filtraci však musí mít přesné parametry, musí být jednak dokonale čistý, musí mít všechna zrnka přibližně stejný rozměr, a musí také mít ostré hrany. S těmito předpoklady pak filtrace funguje jak má, mezi drobnými ostrými zrnky písku se pak zachytí většina hrubých nečistot.

jemný písek

Takto to ale nefunguje donekonečna. Filtrační písek se průtokem vody neustále omílá, a pokud jste si nikdy pořádně nevšimli, co dovede pouhá vodní eroze – pouhý tlak vody, zajeďte se podívat do Harrachova na Mumlavské vodopády, tam spatříte obrovitánské balvany, do nichž voda vysloveně vymlela hluboké jámy, takzvané hrnce. Voda si tedy poradí i s tím vaším pískem, a za pár měsíců či let, dle četnosti využívání filtrace, se zrníčka pěkně omelou do kulatého tvaru. Vlastně byste měli ještě před tím, než se to stane, písek vyměnit, ostatně poznáte to i na zhoršeném filtračním výkonu.

písečné duny

Jakmile přijde čas na výměnu filtračního písku (a ten není drahý, takže o nic zásadního nejde, co se týče financí), popadnete pytel se starým pískem, a šup s ním do kontejneru s komunálním odpadem!

Ale takhle ne! Samozřejmě, že jej můžete vyhodit, ale je to škoda. Takto krásně vymletý písek je vyslovený balzám na vaše dlaně i bosá chodidla. Vytvořte si z písku část plochy barefoot chodníčku, na zahradě se u bazénu bude krásně vyjímat a bude plnit i masážní funkci, což jistě oceníte, protože masáž bosých chodidel je opravdovou rozkoší. Někteří jedinci dokonce při jemné masáži téměř dosahují stavu vnitřního orgasmu, a to za to stojí, že?