Jak náročná je ve skutečnosti práce modelky

Asi jen těžko najdeme dívku, která by nesnila o tom, že se jednou projde v krásných šatech od návrháře po přehlídkovém molu. Co si však tyto holčičky a mnohdy i slečny neuvědomují, je jak náročná tato práce ve skutečnosti je. Rozhodně totiž nestačí jen umět chodit po mole. Od modelky se toho čeká podstatně víc.

 

typická modelka

 

V první řadě je to udržování dokonalé postavy, což v tomto případě znamená prakticky na hranici, a leckdy až za hranicí, anorexie, a to jak pomocí diet, tak i tvrdého cvičení. To má samozřejmě při dlouhodobém setrvávání nepěkné zdravotní následky, které mohou přetrvávat i celý život.

 

Dále je to péče, kterou musí své kráse modelka věnovat. Rozhodně se nestačí jen nalíčit, je potřeba chodit na pravidelné zkrášlující procedury, zvláště pak ve vyšším věku okolo 30. K tomu patří například i bělení zubů, ale i mnohé další nepříjemné zákroky.

 

na modelku si hrají i děti

 

Také je tu fakt, že až do konce kariéry v podstatě nemohou mít děti. Nejenže by to znamenalo změnu jídelníčku, neboť by již nemohly být v podstatě vychrtlé, ale také změnu postavy. Při těhotenství se napne kůže na břiše a po porodu se často již úplně nestáhne zpět. Také boky se roztáhnou, o změně prsou nemluvě. To vše v podstatě znamená konec modelingu.

 

Pravdou však je, že kariéra většiny modelek je sice zářivá, ale krátká. Většinou se na nich okolo 30. roku života začnou objevovat první známky stárnutí, a ty často znamenají konec. Jen pár jich pokračuje až do staršího věku. A konec zde znamená i konec velkých příjmů a nutnost najít si normální zaměstnání. To však není jednoduché, neboť tyto ženy často nemají žádné pracovní zkušenosti.

 

Modelingová kariéra tedy rozhodně není pro každou. A je potřeba dívkám ukazovat nejen tu zářivou stranu, blesky fotografů a nádherné oděvy, nýbrž i tu odvrácenou. Jen tak si budou moci udělat přesnou představu o tom, co tato profese vlastně obnáší.