Zadlužit se je velmi snadné

Každý si snažíme hlídat své soukromí. Nikdo nechce, aby se jemu neznámí lidé dověděli vše o jeho osobě, o jeho rodině, o finančních poměrech a vůbec o všem, co považujeme za své soukromé věci, Mnohdy ani nejlepší kamarádi o nás neví vše. Kdo by se také chtěl svěřovat s tím, že se dostal do nemalých finančních problémů. Určitě se svěříme, že nám v práci dali výpověď a že si hledáme novou práci. Že jsme si vzali velkou půjčku, to naši kamarádi taky budou vědět, pokud jsme se třeba zrovna přestěhovali do nového domu nebo si koupili auto. Ale když jim neřekneme, že splátky nezvládáme splácet, nebudou to řešit a řeknou si, že to asi pro vás není problém.

Jenže ono splácení může být z nejrůznějších důvodů problém a banka se rychle začne bránit a zapíše vás do registru dlužníků. Máte několik možností, jak situaci, kdy vám už regulérně hrozí exekuce, řešit.

dluhy

Můžete na sebe vyhlásit bankrot. Teda ne vy sami, ale příslušné instituce vám poradí a pomohou insolvenci vyhlásit a vy můžete žít dál, splatíte jen část svých dluhů.

Pokud ale nechcete, aby se o vaši situaci všichni dověděli, zvolíte jinou možnost a tou může být hypotéka pro dlužníky. Touto hypotékou splatíte své veškeré závazky, kterými se zbavíte exekucí a tato hypotéka bude nastavena tak, abyste splátky zvládli splácet. Nic ale není zadarmo a tak do zástavy budete muset dát nějakou svou nemovitost. No, je na vašem zodpovědném zvážení, zda půjdete do tohoto rizika.

peníze

Ideální je pochopitelně se do dluhů vůbec nedostat, jenže banky zprvu rozdávají půjčky velmi lehce a i když si ověřují vaši schopnost splácet, první půjčku u nich dostanete celkem snadno. Pokud budete pravidelně splácet, klidně vám dají další a další a pokud se u vás změní příjem peněz, možná z důvodu nemoci nebo energetické krize, máte velký problém. Tak držíme palce, ať se vám finanční problémy vyhýbají obloukem.