Umělým květinám dejte šanci – Vytvoří přenádhernou dekoraci a vypadají jako opravdové!


Umělé nebo živé rostliny? Jsou dvě skupiny lidí, někdo nedá na živé rostliny dopustit, jiní preferují ty umělé. Právě umělé květiny mají své výhody.

Umělým květinám dejte šanci – Vytvoří přenádhernou dekoraci a vypadají jako opravdové!

Ještě před několika lety byly umělé květiny považovány většinou jen za nevkusný kýč, který se nehodí nikam. Asi jen málokdo by si dal umělé květiny jako dekoraci do moderní domácnosti, protože zkrátka nešlo přehlédnout, že jde o umělé květiny, které ani náhodou nevypadaly hezky. Ale dnes? Dnes už to rozhodně neplatí. Umělé květiny jsou dnes stále více viděny jako dekorace a to na mnohých místech a navíc na první pohled to nikdo ani nemá šanci poznat. Umělým květinám tak klidně dejte šanci i vy a vytvořte si díky nim útulný domov.

umělé květiny

Výhody pro alergiky a nejen pro ně

Realistické umělé květiny nejsou jen hezkou dekorací. Výhod mají mnohem více a to třeba i pro alergiky. Pokud je někdo alergický a vůně nebo pyly jsou dráždivou nástrahou, s umělými květinami se toho rozhodně obávat nemusí. Některé druhy pokojových rostlin mohou být navíc jedovaté, což je zase nebezpečné pro domácí mazlíčky či malé děti, i v tomto případě jsou umělé květiny lepší variantou. Nemusíte se navíc zajímat o to, jak by se květiny měly zalévat, kdy je potřeba je pohnojit, jestli by měly stát na sluníčku nebo v chladu. Zkrátka péče o ně není v podstatě žádná. Jistě, je třeba i z umělých rostlin čas od času setřít prach, ale to není nic obtížného. Navíc i na listech běžných rostlin živých prach samozřejmě ulpívá.

košík umělých růží

Jak vybírat?

S výběrem umělých rostlin to nebudete mít složité. Dnes už si totiž opravdu vkusné a krásné kousky můžete pořídit snadno a mohou mít podobu téměř jakékoliv oblíbené kytky nebo rostlinky. Některé kvalitní kousky navíc nelze rozeznat od živých rostlin. Umělé květiny lze použít jako součást dekorací nebo mohou stát samostatně, využívají se na výrobu věnců, svícnů nebo stolních dekorací. Samostatně pak velmi dobře vypadají v dekorativní váze či v pěkném květináči. A postavit si je doma můžete skutečně kamkoliv.