Proč nakupovat bazarové oblečení


Mezi lidmi nepanuje jednotný názor na nakupování v bazar second handu, někteří na tyto obchody nedají dopustit, jiní je stále vnímají jako cosi podřadného. Sledují je z pozice své nadřazenosti, ovšem co možná nezaregistrovali, je vývoj a změna ve struktuře jednotlivého sortimentu. Kdybyste měli mezi sebou porovnat second handy z devadesátých let a ty současné, zaznamenali byste propastný rozdíl. Proč se nyní vyplatí alespoň nahlížet do nabídky zboží v těchto obchodech?

dívka v mikině

Co jde znovu do módy – sledovali jste někdy vývoj módních trendů v čase? Zajímavé to bylo například s kalhotami do zvonu, poprvé se na veřejnosti objevily spolu s košilemi se širokými límci v polovině sedmdesátých let minulého století a málokdo tomuto bláznivému nápadu odolal. V osmdesátých letech toto již nikdo nenosil a naopak začaly na trh pronikat plísňové jeansy a nohavice kalhot pozměnily tvar do tzv. mrkváčů. A kolem roku 2006 se opět do módy dostaly zvonové kalhoty, někdy nohavice dokonce lidé tahali po zemi a dole byly tak široké, že byste do nich vešli třikrát.

módní trend

V second handu mnohdy objevíte něco, co se vám zalíbí, ačkoli to bylo moderní třeba před pár lety, a můžete svou výstředností prolomit mezi lidmi tento stádový pud, kdy se davy ženou za nějakým trendem, co určuje malá skupinka módních tvůrců. Móda totiž není nic jiného, než názor, a mít odlišné vnímání od toho „stáda“ je sice náročnější, ale zároveň svobodnější.

Second handy dnes nejsou přecpané něčím škaredým, co kdo kdy odložil, protože to poškodil a vypadá to úděsně, zboží je tu buď proto, že z toho někdo odrostl, anebo se mu to prostě přestalo zamlouvat, a dost možná kvůli módním trendům. Zároveň se tu málokdy setkáte s něčím, co bude nosit dvacet lidí spolu s vámi, které potkáte na ulici. Také bychom měli zmínit velice výhodnou cenu zboží z bazarových obchodů, a to i tehdy, jde-li o velmi kvalitní a nepoškozené výrobky.