Očištění zkorodovaného povrchu

Mechanická cesta

Jak je známo, tak běžné oceli podléhají korozi. Koroze je samozřejmě více typů, ovšem takovou nejběžnější je atmosférická. Kdybychom nechali obyčejnou ocel jen tak venku, tak bohužel za krátký čas dojde právě k degradaci. Proto používáme všemožné způsoby ochrany. Některé jsou opravdu účinné, ovšem stojí často dost peněz. Proto takovou klasikou je barva.

zkorodovaný povrch

U ní však musíme počítat s tím, že nevydrží věcně. Jakmile se někde třeba odloupne či už zestárne, tak nátěr musíme obnovit. To není jen tak, protože nátěr se musí vždy nanášet na čistý a odmaštěný povrch. Nejčastěji se proto v domácích podmínkách zbavujeme starého nátěru mechanickým ručním čištěním. Když si dáme záležet, tak se nám to opravdu vyplatí, protože když základová barva dobře přilne, tak toho vydrží poměrně dost. Dále se nanáší horní nátěr, u kterého je zase podstatné, že nám zlepší vzhled. Právě vzhled je u řady výrobků a strojů rozhodně důležitý.

Pískování

Kdybychom měli vše čistit holýma rukama, tak by nás to ani nebavilo, a hlavně by to nebylo efektivní. Pro takové případy můžeme využít strojního tryskání. S tím jde celý tento proces velmi snadno. Potřebná energie je totiž zajištěna pomocí stlačeného vzduchu, o jehož dodávku se nám postará kompresor. Ten se připojí k tryskacímu zařízení, takže částice dosahují vysoké kinetické energie.

tryskání potrubí

Po dopadu nás hezky zbaví staré barvy i rzi, takže můžete pozorovat, jak se nám postupně objevuje čistý kov. Buď máme zařízení, které ovládáme ručně, nebo je vše v boxu. Druhá varianta je rozhodně čistější, akorát může být problém dostat se do různých zákoutí. V každém případě potřebujeme abrazivo do pískováčky. Těch je více druhů, přičemž je zapotřebí si vybrat podle toho, k jakému účelu chceme tryskání využít. Tato společnost se zároveň postará o rychlé dodání, přičemž to se pohybuje kolem jednoho až dvou dnů.