Inspirace pro učitelky v MŠ- hry pro děti

Tento článek jsem se rozhodla psát pro všechny paní učitelky v mateřské škole jako inspiraci pro různé zajímavé hry pro děti. Sama dost často sháním někde inspiraci k nějakým hrám do práce a nemůžu nic sehnat, tak tento článek chci zaměřit konkrétněji na ty nejzajímavější pohybové hry.

1. Zajíček v své jamce
Jedna z nejznámějších pohybových her, která se hraje v MŠ docela často. Děti udělají kroužek, uprostřed je jedno dítě vybrané jako zajíc. Děti se drží a chodí do kroužku a ostatní říkají říkanku-

mateřská škola

,,Zajíček v své jamce sedí sám, sedí sám,
ubožáčku co je ti, že nemůžeš skákati?
Chutě skoč chutě skoč a vyskoč.“

Poté zajíček vyskočí na některé z dětí v kroužku, dotkne se ho a ten se stává zase zajíčkem.

2. Myšičko myš pojď ke mně blíž
Dost podobná hra jako ta první. Akorát děti stojí v kroužku, uprostřed sedí myška a vně z kruhu druhé z dětí jako kocour. Kocour čekající na myšku vně kruhu říká- ,,Myšičko myš, pojď ke mně blíž!“ A myška odpoví- ,,Nepůjdu kocourku nebo mě sníš!“
Poté myška vyběhne ven a kocour se jí snaží chytit, myška utíká ale pozor! Musí utíkat jedním směrem a kocour taky, nemůže změnit směr, ale musí utíkat co nejrychleji za ní a chytit jí. Pokud kocour myš chytí, tak se myš stává kocourem a vybírá se jiná myš. Pokud se myš stihne schovat zpátky mezi dětmi dovnitř kruhu, kocour zůstává další kolo kocourem a vybírá se pouze jiná myš.

hry v mateřské škole

3. Plevel
Jedna z nejoblíbenějších her u nás ve školce vůbec. Děti běhají do kruhu a paní učitelka drží v ruce obruče. Paní učitelka se snaží házet obruče na děti. Jakmile je dítě chyceno, stojí na místě a už je vyřazené ze hry. Jakmile paní učitelka nemá v ruce žádnou obruč, hra končí, děti podají obruče a hraje se zase od začátku. A spoustu dalších her lze dohledat v různých zásobnících a knihách určených do mateřské školy, nebo i na internetu. 

Posted in Hry