Oslava Velikonoc


Někdo Velikonoce slaví a někdo naopak neslaví. Ale to vůbec neznamená, že si nemůžete alespoň vyzdobit domeček různými dekoracemi a ozdůbkami přesně určené na Velikonoce. Jednou z nich je i polystyrenový zajíc https://eshop.sepas.cz/polystyrenovy_zajic/. Primitivní dekorace, která ale vypadá krásně a stojí doslova pár kaček. Tak proč toho nevyužít? Takové výzdoby váš dům udělají hezčím, Velikonoce vám připomenou a vy se budete cítit hezky. A v každé místnosti to bude rázem vypadat mnohem lépe. Já osobně Velikonoce tolik neslavím a určitě to není můj nejoblíbenější svátek.

s

Určitě si ale vždycky Velikonoce nějakým způsobem připomenu a před tím, než jsou, tak si vyzdobím okna takovými těmi lepícími samolepkami a samozřejmě i dekoracemi, které se na Velikonoce hodí. Každý Velikonoce slaví jinak a jiným způsobem a někdo je zase neslaví vůbec. A taky nezapomínejte na to, že v každé zemi je jiná kultura. Například v Americe se slaví úplně jiným způsobem než u nás a v tom je to kouzelné, každý svátek se dá slavit úplně jinak ve dvou odlišných zemích. Taky nic nezkazíte tím, když dáte na Velikonoce nějaké květiny – jakékoliv. To akorát docílíte toho, že provoníte celý dům a vůni kytek ucítíte úplně všude. Teď bychom si ale mohli vyjmenovat pár tradic, které jsou právě pro Česko typické. A pokud Velikonoce neslavíte, mohlo by vás to inspirovat.

s

Malování vajíček – snad nejznámější věc, která se snad v každé rodině na Velikonoce dělá. Já jsem jako malá vajíčka barviva a strašně moc mě to fascinovalo.

Pečení beránka – ať už jste v pečení začátečnice anebo pokročilá, můžete zkusit upéct beránka. Nemusí být vzhledově úplně dokonalý, stačí, když bude chutnat.

A věřte tomu, že takového sladkého beránka si určitě s chutí i dají děti, které mají sladké moc rády. Nezapomeňte každý rok alespoň trochu Velikonoce oslavit i se svými dětmi.