Instalatér pomůže i mimo běžnou pracovní dobu


Že instalatéři udržují havarijní pohotovost, není nic neobvyklého a mezi lidmi je tato informace poměrně masivně rozšířena. Přesto se v některých z vás může objevit jistá pochybnost či psychický blok volat řemeslníky do vašeho domu o vánočních svátcích v nočních hodinách, jen proto, že se vám ucpal záchod. Tímto vás jen upozorňujeme, že je tomu skutečně tak, a že instalatér vyjíždí na místo havárie prakticky kdykoli, 365 dnů v roce, a to i v noci.

svatební oslava

Představte si nyní situaci, že právě vám se přihodí nemilá událost, a že přestane topit plynový kotel v mrazivém počasí, anebo se zanese odpad na toaletě natolik, že ani gumový zvon nezabírá. Ještě zajímavější jsou situace, kdy zrovna ve vašem příbytku probíhá oslava narozenin nebo dokonce svatební slavnost, a vy tu pochopitelně potřebujete mít veškeré zázemí v naprostém pořádku.

toaleta v domě

Instalatér dorazí i na svatbu

Zvát instalatéra na svatbu je samozřejmě nesmysl, pokud nejde vysloveně o nějakou recesi, ovšem toto se klidně může stát, protože v průběhu oslav dochází k větší frekvenci pohybu osob na malém prostoru, a některá z nich se může postarat o zanesení odpadového potrubí zbytky potravin nebo vhozením nevhodného předmětu do záchodové mísy.

Jestliže se toto přihodí právě vám, setrvejte v naprostém klidu a volejte instalatéra bez váhání. Vhodné je pouze dbát na to, aby ten, kdo s nimi bude komunikovat, nebyl opilý, byl při smyslech, a byl také patřičně do vzniklé situace zasvěcen. Instalatéři pohotovost přijíždí na místo „činu“ obvykle do hodiny a v případě zanesení odpadů počítají i s eventualitou možného problému v kanalizační soustavě.

Někdy se může sejít více negativních faktorů a je zapotřebí vyčistit kromě odpadů v domě i kanalizaci. Nestává se to sice každý den, ale přece jen se občas objeví v kanalizačním potrubí písek, bahno, kameny, štěrk, zbytky trav, listí stromů, větve či kořeny, a to vše vytvoří nepropustnou zátku, kterou je nutné prorazit velmi výkonnými mechanismy.