Demolici objektu na vašem pozemku svěřte raději odborníkům


Prodej nemovitostí a pozemků je běžná realitní činnost již mnoho let. V podstatě probíhá nonstop a neustává ani v zimě. Zatímco v zimě se údajně lépe prodávají byty v bytových domech, přes léto zas naopak pozemky a rekreační nemovitosti. Může se vám tedy stát, že někdo chce prodat pozemek s rekreační chatou v lednu, protože například potřebuje co nejrychleji peníze na nákup jiné nemovitosti, a zadá do prodeje svůj požadavek s nižší, výhodnější cenou. Jestliže se vám podaří objekt zakoupit, může to být celkem výhodné.

půda starého domu

Představte si, že se půjdete na místo prodeje podívat a zjistíte, že se tu nachází řada staveb, co vyžadují minimálně základní rekonstrukci. Po poradě s rodinnými příslušníky nakonec chatu s pozemkem koupíte, a v březnu zjistíte, že namísto rekonstrukce bude nutné některé stavby zbourat. Půjde například o samostatně stojící garáž, zděnou kůlnu a dřevník (sklad palivového dřeva).

Nepouštějte se do toho sami

Rádi bychom vám naznačili, abyste si na tyto práce sjednali profesionály. Prohlédli si cenu demolice za m3 Vyklízení rychle a domluvili termín akce na vhodný pracovní den či víkend. Čeho vás profesionálové ušetří?

demolice objektu

Úrazy – každá fyzicky náročná činnost, například silový sport nebo horolezectví, jsou riskantní, a může se vám přihodit i smrtelný úraz. Výjimkou nejsou ani bourací práce, kdy vás mohou sutiny zavalit, zřítit se na vás z větší výšky a způsobit velmi vážná poranění páteře a břišní dutiny. Není to legrace a někdy stačí podcenit drobnost, a už se vezete v sanitce na operační sál.

Poškození majetku – je-li zapotřebí například zbourat pouze přilehlou kůlnu či garážové stání, a nedopatřením poškodíte statiku domu, způsobíte natolik závažné poškození stavby, jejíž náprava vás bude stát statisíce korun. Toto se stává například nezkušeným amatérům, co se domnívají, že tu vystačí s pneumatickou sbíječkou, a že s ní mohou bez obav bušit, do čeho se jim zachce.